Jodła kaukaska na święta to roślina wyjątkowo dekoracyjna, która ze względu na swoje walory wizualne i zalety praktyczne uznawana jest za najszlachetniejsze drzewko bożonarodzeniowe. Mimo że jest to roślina o dużych wymaganiach, jej popularność w Polsce i Europie rośnie wraz z każdym kolejnym sezonem świątecznym. Ze względu na trudność uprawy na terenie naszego kraju, która jest spowodowana potrzebą opadów powyżej 1000 mm rocznie i łagodnych zim, warto skorzystać z oferty zaufanych producentów, takich jak zlokalizowana w na Pomorzu Zachodnim Plantacja Jodły Kaukaskiej  Perfect Green. W naszej ofercie znajdą Państwo zdrową i świeżą jodłę kaukaską hurt, która z pewnością spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Jodła Kaukaska – pochodzenie i występowanie

Zawsze zielona jodła kaukaska (Abies nordmanniana) jest rośliną wyróżniającą się szlachetnym wyglądem. Najpopularniejsza choinka w Europie nazywana jest także jodłą Nordmanna. Drzewko należy do rodziny sosnowatych (Pinaceae) oraz do rodzaju jodła (Abies), liczącego około 50 gatunków zimozielonych drzew na półkuli północnej. Jodła kaukaska na święta pochodzi z Azji Zachodniej – pierwotnie występowała na zachodnim Kaukazie i w Azji Mniejszej. W naturalnym środowisku można znaleźć ją również na wybrzeżach wschodnich Morza Czarnego (Turcja, Rosja i Gruzja). Drzewo zostało sprowadzone do Europy w pierwszej połowie XIX wieku, a klasyfikacji gatunku dokonał Aleksander von Nordmann, któremu jodła kaukaska zawdzięcza swoją drugą nazwę.

Jak wygląda uprawa jodły kaukaskiej?

Jodła kaukaska to wymagająca roślina. Jej uprawie sprzyja przede wszystkim wysoka wilgotność powietrza, liczne opady, łagodny, nadmorski klimat, niezbyt upalne lata i łagodniejsze zimy, a przy tym dobra jakość gleby. Plantacje choinki występują najliczniej w krajach skandynawskich, głównie w Danii oraz w Kanadzie. W Polsce , ze względu na swoje specyficzne wymagania, drzewka uprawiane są jedynie w niektórych rejonach. Ponieważ we wschodnich częściach kraju narażone są na przemarzanie, najczęściej spotyka się je na zachodzie kraju oraz na wybrzeżu. Jednym z miejsc uprawy jodły kaukaskiej na święta jest obejmująca około 100 ha plantacja Jodły Kaukaskiej Perfect Green.

Uprawa jodły kaukaskiej na plantacjach w Polsce

Nim trafi ona na polskie plantacje, jodła kaukaska przechodzi długą drogę. Pochodzące z Gruzji nasiona jodły kaukaskiej zbierane są ręcznie ze starych, wyselekcjonowanych drzew na wysokości ponad 20 metrów nad ziemią. Następnie są przewożone do szkółek w Danii. Tam w ciągu 3 lat wyrastają z nich sadzonki. Sprowadzamy je od najlepszych duńskich dostawców i sadzimy na naszej plantacji jodły kaukaskiej. W trakcie 8 – 10 letniej uprawy drzewka poddajemy corocznie systematycznym zabiegom pielęgnacyjnym, które wpływają na regularność i smukłość kształtu, gęstość igliwia oraz grubość i kolor igieł.

jodła kaukaska na święta

Charakterystyka jodły kaukaskiej

W Azji Zachodniej, czyli w swoim naturalnym środowisku, jodła kaukaska może osiągać 20-30 m wysokości, a czasem nawet 50-60 m. Drzewo rośnie dość wolno – przez 10 lat osiąga około 3 metry wysokości oraz półtora metra szerokości. Młode jodły kaukaskie mają stożkowate korony drzew. W późniejszym okresie stają się one bardziej cylindryczne i zaokrąglone, ze szpiczastym wierzchołkiem. Rośliny te nie mają krótkopędów. Wyróżniają je także spłaszczone, krótko osadzone igły oraz gęste gałęzie, które w środkowej części korony rosną poziomo. Gałęzie górne są natomiast mniej wyraźnie skierowane ku górze niż w przypadku jodły pospolitej. 

Igły jodły kaukaskiej są osadzone skośnie i dwurzędowo – mają około 2-3 cm długości. Ich barwa może być zielona, srebrzysta, zielono-szara lub nieco niebieska (z widocznymi dwoma jasnymi paskami na spodzie). Błyszczące igły drzewka nie są kłujące, a wręcz przeciwnie – cechują się niezwykłą miękkością, a po roztarciu wydzielają charakterystyczny, owocowo-cytrusowy zapach. Z kolei szyszki jodły są sztywne i stojące, mają cylindryczny kształt, który delikatnie zwęża się ku górze. Początkowo mają barwę jasnozieloną, z czasem ciemnieją, stając się brunatnobrązowe. Ich długość wynosi zazwyczaj około 15 cm, choć niektóre z nich mogą dochodzić nawet do 25 cm.

Drewno jodły kaukaskiej, pomimo posiadania pęcherzyków żywicznych, nie wykazuje zdolności do wytwarzania żywicy. Kora drzewa ma początkowo gładką powierzchnię i matowo-szarą barwę. W późniejszym okresie pojawiają się na niej widoczne pęknięcia lub podział na płytki. Choinka kwitnie w okresie od kwietnia do maja. Co ciekawe, jodła kaukaska to jednopienna roślina rozdzielnopłciowa, która może jednocześnie wytwarzać zarówno kwiaty żeńskie, jak i męskie. Męskie kwiatostany wyróżniają się czerwonawą barwą oraz kulistym kształtem. Z kolei żeńskie kwiatostany są nieco większe od męskich i odznaczają się żółto-zielonym kolorem.

jodła kaukaska na święta

Jodła kaukaska – najszlachetniejsze drzewko na Święta Bożego Narodzenia

Jodła kaukaska to arystokratka wśród choinek. O jej niezwykłej urodzie decydują miękkie, długie, błyszczące igły zakrywające gałązkę, które nie opadają, lecz ulegają zasuszeniu. Uroku dodaje jej regularny, stożkowaty kształt ze spiczastym wierzchołkiem, idealnie nadający się do eksponowania świątecznych ozdób. Jodły kaukaskie nie tylko świetnie się prezentują, ale także, z uwagi na to, że ich igły nie opadają, ale ulegają zasuszeniu, drzewka odznaczają się dużą trwałością. Wszystko to sprawia, że jodła kaukaska to drzewko, które na długo wprowadza do domu bożonarodzeniową atmosferę.

Dlaczego warto wybrać jodłę kaukaską na święta?

Rosnąca popularność jodły kaukaskiej na święta wśród polskich i zagranicznych klientów nie jest przypadkowa. Choinka może pochwalić się aksamitnymi igłami, które nie opadają – zamiast tego brązowieją i zasychają po upływie kilku miesięcy, dzięki czemu można trzymać je w domach przez wiele tygodni. Jodła kaukaska to najbardziej wytrzymałe drzewko bożonarodzeniowe ze wszystkich dostępnych na rynku gatunków. Oprócz trwałości docenia się także jej wysokie walory estetyczne, które wiążą się jednak z wyższą ceną zakupu. Mimo różnicy w cenie, jodła kaukaska na święta stała się obowiązkową pozycją w asortymencie oferowanym na wszystkich placach sprzedażowych. Jej zwolennicy doceniają szlachetną jodłę również za to, że w przeciwieństwie do intensywnie pachnących świerków nie wydziela ona  mocnego zapachu. Z tego powodu drzewko wspaniale nadaje się dla alergików. Dodatkowo miękkie igły jodły kaukaskiej czynią ją choinką bezpieczną dla małych dzieci. W obliczu tych zalet nie dziwi fakt, że choinka jodła kaukaska to wybór na święta, z którego nie sposób nie być zadowolonym. 
Przy wyborze jodły kaukaskiej na uwadze należy mieć, że wygląd drzewka jest uzależniony od wybranego egzemplarza, jego świeżości i klasy jakości. Wybierając drzewka z plantacji jodły kaukaskiej Perfect Green, stawiają Państwo na najwyższej jakości produkt, który firmujemy swoim logo w woj. mazowieckim i zachodniopomorskim

Jodła kaukaska dostępna w Plantacji Jodły Kaukaskiej Perfect Green

Plantacja Jodły Kaukaskiej Perfect Green, oferuje jako jedna z nielicznych w Polsce, jodły kaukaskie dostępne w kilku różnych klasach jakościowych. Dokładamy starań, by dostępna w naszej sprzedaży jodła kaukaska hurt spełniała niezmiennie najwyższe standardy jakości i ceny. Jodła kaukaska w sprzedaży, uprawiana na plantacji Perfect Green w Zachodniopomorskiem to starannie wyselekcjonowane drzewka. Zależnie od indywidualnych potrzeb zamawiających zapewniamy fachowe doradztwo w doborze potrzebnego asortymentu. Naszym Klientom oferujemy też jodły kaukaskie w Warszawie, gdzie prowadzimy sprzedaż detaliczną. W choinki w Mazowieckiem zaopatrujemy również odbiorców hurtowych, którym proponujemy zestawy jodły kaukaskiej na święta klasy PRIMA, EXTRA, ECONOMY, STANDARD i MARKET oraz palety zmieszane dostępne w atrakcyjnych cenach bez dodatkowych, ukrytych kosztów. Zamówienia hurtowe realizujemy już od 250 sztuk.

Jodła kaukaska klasy PRIMA

Jodła kaukaska klasy PRIMA

Jodła kaukaska klasy PRIMA to bezkompromisowa jakość. Zdecydowana większość choinek tej klasy znajduje nabywców poza granicami Polski. Drzewko ma równomierne i gęste poszycie, a jej kształt jest smukły, proporcjonalny i przypominający stożek, co sprawia, że choinka może pochwalić się atrakcyjną prezencją. Igliwie w kolorze ciemnozielonym lub srebrno-zielonym jest gęste, puszyste i ma błyszczące wykończenie. Jeśli chodzi o okółki, to mają one po 4-5 odgałęzień, które są równo rozstawione. Sprzedawana hurtowo jodła kaukaska nie ma widocznych uszkodzeń ani śladów chorób – zdrowe drzewka mają również naturalny pęd wierzchołkowy i prosty pień. Egzemplarze choinek są dostępne w wersji ciętej lub w donicy, w różnych wysokościach – 80-100, 125-150, 150-175, 175-200, 200-250, a nawet 250-300 cm.

Jodła kaukaska klasy EXTRA

Jodła kaukaska na święta klasy EXTRA to choinka o najlepszym standardzie dostępnym na polskim rynku. Jej jakość odpowiada klasie A za granicą oraz 1. klasie według klasyfikacji Polskiego Stowarzyszenia Plantatorów Choinek. Ekologiczna i naturalna choinka charakteryzuje się proporcjonalną budową i pięknym wyglądem. Niektóre egzemplarze mogą mieć jedną dużą lub trzy mniejsze wady, wspomniane w opisie jodły kaukaskiej klasy PRIMA. Nasz asortyment obejmuje drzewka cięte o takiej wysokości jak 100-150, 150-200, 200-250, 250-300, 300-350, 350-400 czy nawet 450-500 cm.

Jodła kaukaska klasy STANDARD

Jodła kaukaska klasy STANDARD na święta to jedno z chętniej wybieranych przez Klientów drzewek na Boże Narodzenie. Jeśli chodzi o jej prezencję, choinka charakteryzuje się zdrowym wyglądem i zadowalającą proporcjonalnością. Egzemplarze mogą mieć kilka widocznych niedoskonałości – właśnie to, wraz z rzadszym i słabszym wybarwieniem, odróżnia je od jodły kaukaskiej klasy EXTRA. Co istotne, drzewko jest najpopularniejszym produktem dostępnym w sprzedaży detalicznej, który zapewnia handlowcom znakomity zarobek. Jodła w klasie STANDARD (albo inaczej nazywając "klasy 2" lub też "klasy B") może pochwalić się dobrą jakością w korzystnej, niewygórowanej cenie. Na Plantacji Jodły Kaukaskiej Perfect Green oferujemy drzewka cięte o wysokości 100-175, 175-225, 225-280 cm i 280-350cm.

Jodła kaukaska klasy ECONOMY

Jodła kaukaska klasy ECONOMY to choinka, której wygląd jest niezwykle zbliżony do tej, którą można znaleźć naturalnie rosnącą w lasach. Choinki o otwartej budowie są słabiej wybarwione, a ich strony często się od siebie różnią. W przypadku klasy ECONOMY mamy również do czynienia z większą liczbą wad, którą rekompensuje doceniany przez Klientów stosunek jakości do ceny. Oferowane przez nas egzemplarze jodły kaukaskiej na święta klasy ECONOMY odpowiadają klasie C oraz klasie 3. Nasz asortyment obejmuje drzewka cięte o wysokości 100-175, 175-225, 225-280 czy 280-350 cm.

Jodła kaukaska klasy MARKET (oferta specjalna)

Jodła kaukaska klasy MARKET pochodzi z naszej oferty specjalnej. Drzewko dostępne w sprzedaży jest dedykowane przede wszystkim handlowcom, którzy szukają pomysłu na akcje promocyjne lub chcą dostarczyć mniej wymagającym konsumentom choinki w bardzo niskiej cenie. W parze z niezwykle korzystną stawką idzie jednak niższa jakość – jodła kaukaska klasy MARKET nie ma proporcjonalnej budowy i gęstego wybarwienia. Odbiorcom hurtowym oferujemy drzewka cięte o wysokości 80-200 i 200-300 cm.

Palety zmieszane

W związku z popularnością, jaką cieszy się jodła kaukaska na święta oraz oczekiwaniami odbiorców hurtowych, w Perfect Green przygotowaliśmy również ofertę palet zmieszanych dostępnych w dwóch wariantach: STANDARD MIX (85 choinek klasy STANDARD) oraz ECONOMY MIX (95 choinek klasy ECONOMY). Jodła kaukaska jest zapakowana na paletach, a pakiet obejmuje różne wysokości drzewek. Nie każda plantacja jodły kaukaskiej dysponuje tak bogatą ofertą.

Co wyróżnia Plantację Jodły Kaukaskiej Perfect Green?

Aby zagwarantować odbiorcom hurtowym najwyższą jakość drzewek i zadbać o zadowolenie każdego z ich klientów detalicznych, w Plantacji Jodły Kaukaskiej Perfect Green sprzedajemy wyłącznie jodły kaukaskie pochodzące z naszych ekologicznych upraw. Ich teren o powierzchni wynoszącej ponad 100 ha znajduje się około 600 km od Krakowa, 450 km od Warszawy oraz 200 km od Gdańska i Poznania. Plantacja działa nieprzerwanie od 2005 r.

Tym, co wyróżnia naszą firmę na tle konkurencji, jest oparta na najlepszych wzorach 5-klasowa klasyfikacja oraz stała polityka jakości, a także solidność, doświadczenie i wsparcie, którego udzielamy Klientom na każdym etapie współpracy. Jako nieliczni zapewniamy również możliwość zobaczenia drzewek przed zakupem i poznanie warunków, w jakich są uprawiane. W tym celu zapraszamy Państwa do odwiedzenia Plantacji Jodły Kaukaskiej Perfect Green. Wystarczy umówić się z kilkudniowym wyprzedzeniem, aby jeden z pracowników naszej firmy oprowadził Państwa po terenie upraw oraz odpowiedział na wszelkie pytania. Nasze jodły kaukaskie na święta to pewna satysfakcja po stronie końcowego odbiorcy i gwarancja zysków dla sprzedawcy.

Jak wygląda wycinka jodły kaukaskiej na plantacji Perfect Green?

Wycinka jodły kaukaskiej na święta na Plantacji Jodły Kaukaskiej Perfect Green rozpoczyna się dopiero po 20 listopada i trwa sukcesywnie aż do około 15 grudnia. Wycięte choinki pakowane są na bieżąco zgodnie z harmonogramem dostaw i z reguły nie czekają na wysyłkę dłużej niż kilka dni. Dzięki temu możemy zagwarantować świeżość i znakomitą jakość każdego drzewka. W ciągu tych kilku tygodni sezonu nieustannie wysyłamy nawet kilka tysięcy choinek dziennie, które następnie dostarczamy prosto pod wskazany adres zarówno w Polsce, jak i za granicą. Podczas wycinki jodły kaukaskiej wykorzystujemy nowoczesne i różnorodne maszyny, które skracają proces cięcia i pakowania drzewek.

Sprzedaż jodły kaukaskiej

Prowadzona przez nas sprzedaż jodły kaukaskiej odbywa się na transparentnych zasadach. W cenie hurtowej jodły kaukaskiej na święta wliczone są wszelkie niezbędne materiały do zapakowania, zabezpieczenia i indywidualnego oznaczenia choinek. W przypadku ciętych jodeł zapewniamy wycięcie, spakowanie ich w siatkę i ułożenie na palecie. Z kolei drzewka w donicach zostaną wykopane i osadzone w donicy po złożeniu zamówienia, a następnie zabezpieczone specjalną siatką. Wszyscy nasi odbiorcy hurtowi mogą liczyć na profesjonalne wsparcie na każdym etapie współpracy, która, mamy nadzieję, będzie wieloletnia i satysfakcjonująca dla obu stron. Ze złożeniem zamówienia na pewno nie ma sensu czekać zbyt długo. Niektóre plantacje jodły kaukaskiej w Polsce wyprzedają już we wrześniu najcenniejsze klasy i najbardziej poszukiwane rozmiary choinek!