Wiecznie zielony świerk kłujący jest pięknym drzewkiem, które może wspaniale prezentować się jako bożonarodzeniowa choinka lub ozdoba ogrodu. Od wielu dekad świerk kłujący jest również symbolem bożonarodzeniowym w polskich domach. Prowadzą Państwo punkt sprzedaży detalicznej choinek? Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z ofertą Plantacji Jodły Kaukaskiej „Perfect Green”, w której specjalizujemy się w hurtowej sprzedaży ekologicznych, wysokiej jakości drzewek.   

Świerk kłujący – pochodzenie i charakterystyka

Świerk kłujący
Świerk kłujący, klasa EXTRA

Wyjątkowo dekoracyjny świerk kłujący znany jest również pod nazwą świerk srebrny (Picea pungens Engelm). Roślina należy do gatunku drzew z rodziny sosnowatych (Pinaceae). Pochodzi z zachodniej części Ameryki Północnej, a konkretnie z Gór Skalistych. Został odkryty w roku 1862, niedługo po tym sprowadzono go do upraw w Europie, gdzie szybko stał się popularną rośliną. Drzewo często porasta brzegi rzek, a także cieniste, wilgotne zbocza – występuje w lasach mieszanych, obok topoli, osiki, sosny wydmowej oraz daglezji. 

Świerk kłujący ma stożkowatą, zwykle bardzo gęstą koronę. Od innych gatunków drzewek świątecznych odróżnia go wyjątkowo intensywny żywiczny zapach. Igliwie nie opada tak szybko jak w przypadku świerka pospolitego, ale jest nieco mniej trwałe niż u jodły kaukaskiej. Kora świerku jest cienka i ma popękaną strukturę. U młodszych drzew ma szaro-brązowy kolor, u starszych natomiast brunatnoszary. Czterokanciaste igły tych drzew wyrastają na wyraźnych, sękowatych wzniesieniach. W miejscu szparek oddechowych można zauważyć na nich wyraźną siną smugę. Igły świerku są sztywne, zaostrzone i kłujące oraz ustawiają się prostopadle do gałązek. Ich kolor przeważnie bywa zielono-niebieski, można jednak spotkać też wiele odmian ogrodowych posiadających igły srebrzysto-niebieskie lub niebieskie. Świerk kłujący jest drzewem, które osiąga zwykle około 30-40 m wysokości. W polskich warunkach klimatycznych drzewa nie przekraczają jednak zwykle 20 m.

Świerk kłujący można czasem pomylić ze świerkiem Engelmanna (Picea engelmannii) lub świerkiem sitkajskim (Picea sitchensis). Pierwszy z nich pochodzi z Gór Skalistych, jednak jego igły są bardziej miękkie, a szyszki mają wyżej zakończone łuski. Świerk sitkajski pochodzi z tego samego areału co świerk kłujący. Wyróżniają go szczególnie twarde i cienkie igły.

Świerk kłujący z ekologicznej plantacji

Jako lider w branży możemy pochwalić się plantacją choinek założoną w roku 2005. Na blisko 100 ha uprawiamy świerk kłujący i inne gatunki choinek, które dostarczamy do odbiorców hurtowych nie tylko w Polsce, ale także w wielu innych krajach Europy. Każdy z przedsiębiorców zainteresowanych współpracą z naszą firmą może po wcześniejszym umówieniu się odwiedzić plantację, aby zobaczyć warunki uprawy choinek i samemu ocenić ich jakość. 

Tym, co wyróżnia nas na tle konkurencji, jest solidność, rygorystyczna klasyfikacja oraz dbałość o jakość każdego ze świerków kłujących rosnących na Plantacji Jodły Kaukaskiej „Perfect Green”. Rozpoczęcie wycinki świerków dopiero na początku grudnia sprawia, że do sprzedaży detalicznej trafiają wyłącznie świeże drzewka, które spełnią oczekiwania zarówno hurtowników, jak i klientów detalicznych. Co więcej, wszyscy odbiorcy hurtowi mogą liczyć na wsparcie na każdym etapie współpracy oraz profesjonalną pomoc w trakcie zakupów.

Hurtowe ilości świerków kłujących w Plantacji Jodły Kaukaskiej „Perfect Green”

W Plantacji Jodły Kaukaskiej „Perfect Green” oferujemy sprzedaż hurtową świerka kłującego ciętego lub w donicy w korzystnej cenie bez ukrytych kosztów. W przygotowanym asortymencie znajdą Państwo drzewka podzielone na dwie klasy jakości o wysokości 80-100, 100-120, 150-200 oraz 200-270 cm. Każde z nich jest formowane, ma proporcjonalną budowę oraz charakteryzuje się ładnym wysrebrzeniem i gęstym poszyciem. Zamówiony u nas świerk kłujący pochodzi wyłącznie ze świeżych nasadzeń, a tym samym do Państwa punktów sprzedaży trafiają wyłącznie najlepsze drzewka o znakomitej jakości.

Zamówienia hurtowe na świerk kłujący realizujemy już od kilkudziesięciu sztuk, o ile łączne zamówienie na wszystkie choinki opiewa co najmniej na 250 sztuk. 

Po wycięciu świerki owijane są w siatkę i pakowane na palety, podczas gdy drzewka w donicach są wykopywane i osadzane w donicy. Podana cena obejmuje między innymi oznakowanie drzewek naszymi metkami firmowymi, wszystkie materiały opakowaniowe oraz załadunek na samochód. Co więcej, oferujemy szereg dodatkowo płatnych usług – nawiercanie i frezowanie pni czy dostawę zamówionych świerków kłujących według szczegółowej specyfikacji prosto pod wskazane adresy punktów sprzedaży detalicznej.