Informacja
Data dodania: 2022-02-26
Informacja

W obliczu bandyckiej napaści Rosji i Białorusi na Ukrainę jesteśmy całym sercem z naszymi drogimi przyjaciółmi z Ukrainy; zarówno z Klientami jak i z Pracownikami. Wytrwajcie w swojej walce jaką toczycie w imieniu i w interesie całego cywilizowanego świata z bezprawiem i barbarzyństem!
Niestety, informujemy naszych cenionych klientów z Federacji Rosyjskiej oraz z Republiki Białorusi, że jesteśmy zmuszeni do wstrzymania przyjmowania od Was w bieżącym roku zamówień eksportowych na nasze choinki. Takie ograniczenie w żaden sposób nie dotyczy naszych Klientów z pozostałych państw leżących na wschód od naszych granic: Litwy, Łotwy, Estonii, Mołdawii, Gruzji i oczywiście z Ukrainy. 
Naszym celem jest zapewnienie radości przeżywania Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku wszystkim naszym Klientom, niezależnie od miejsca zamieszkania, ale jako uczciwi prywatni właściciele naszego małego przedsiębiorstwa nie zamierzamy udawać że nic się nie stało. Uważamy, że istnieją wartości cenniejsze od pieniędzy i nie akceptujemy bandyckich poczyniań panów Putina i Łukaszenki. Z biznesowego punktu widzenia nie chcemy akceptować ryzyka związanego z wydarzeniami o charakterze czysto politycznym. Mamy nadzieję, że po ustaniu wpływu przyczyn politycznych i odesłaniu bandytów tam, gdzie ich miejsce, nasza współpraca z Klientami z terenu Federacji Rosyjskiej oraz Republiki Białorusi zostanie przywrócona.

Perfect Green Bliżej Natury
Data dodania: 2019-06-28
Perfect Green Bliżej Natury

Szkolimy się, podglądamy najlepszych i wprowadzamy u nas najlepsze wzorce. Współpraca, jaką podjęliśmy z najlepszymi plantacjami w Europie oraz liczne wizyty i szkolenia, w których uczestniczyliśmy w ramach Europejskiego Stowarzyszenia Plantatorów Choinek zaowocowały tym, że systematycznie zmieniamy nasze metody produkcji i jesteśmy jeszcze bliżej natury. Na plantacji stworzyliśmy różnorodny biologicznie i zrównoważony ekosystem. Na wykoszonych alejkach oraz w kilku zagajnikach rośnie u nas więcej gatunków roślin niż w okolicznych lasach. W tym roku praktycznie wyeliminowaliśmy stosowanie pestycydów. Chwasty systematycznie wykaszamy. Jest to co prawda znacznie bardziej pracochłonne, ale czego się nie robi dla zdrowia i poprawy stanu środowiska... Na fragmencie plantacji przeznaczonym do jesiennych zasadzeń rosną posadzone na własny użytek niczym nie pryskane warzywa, a z uli postawionych między choinkami zbieramy miód. Dbamy zarówno o naszą wspólną planetę jak i o zdrowie naszych Klientów. Więcej można przeczytać na: https://www.choinki.com/#odpowiedzialnosc .

PerfectGreen

 

Tniemy, pakujemy i wysyłamy w świat...
Data dodania: 2018-12-06
Tniemy, pakujemy i wysyłamy w świat...

W tym roku dłużej niz zwykle zwlekaliśmy z rozpoczęciem wycinki. Dbamy o to, żeby nasze choinki dotarły do Waszych domów jak najświeższe i w jak najlepszym stanie. Teraz już pracujemy pełną parą i codziennie wysyłamy po 5 - 10 samochodów. Wszyscy klienci, którzy złożyli u nas zamówienia dostaną swoje drzewka na czas. Monitorujemy też rynek detaliczny i hurtowy. Długotrwała tegoroczna susza oraz duża liczba likwidowanych w zachodniej Europie plantacji spowodowała, że być może już za chwilę choinek na rynku zacznie brakować.

Konkurujemy, ale i współpracujemy – wizyta najlepszych plantatorów choinek z całej Europy
Data dodania: 2018-06-27
Konkurujemy, ale i współpracujemy – wizyta najlepszych plantatorów choinek z całej Europy

Nawet w tak tradycyjnym biznesie jak nasz, świat się zmienia. W Perfect Green wiemy to doskonale, dlatego nieustannie pracujemy i doskonalimy się, aby nasze choinki wyznaczały standardy jakości.Foto

We współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Plantatorów Choinek oraz z Europejskim Stowarzyszeniem Plantatorów Choinek w dniu 19 czerwca 2018 roku gościliśmy na naszej plantacji grupę ponad 50 najlepszych plantatorów choinek z 10 krajów Europy oraz z USA. Jesteśmy dumni, że nasza plantacja zebrała bardzo wysokie oceny, a goście z zagranicy przekonali się na własne oczy, że polskie plantacje konkurują z najlepszymi nie tylko ceną, ale przede wszystkim jakością.

FotoRównocześnie gościliśmy grupę kilkunastu plantatorów z Polski oraz firmy produkujące i dostarczające specjalistyczny sprzęt. Taka współpraca zaowocuje dla naszych klientów już w tym sezonie.

Foto

Powstało Polskie Stowarzyszenie Plantatorów Choinek
Data dodania: 2018-05-02
Powstało Polskie Stowarzyszenie Plantatorów Choinek

Miło nam donieść, że w dniu 18 kwietnia 2018 Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy zarejestrował Polskie Stowarzyszenie Plantatorów Choinek. Zebranie założycielskie odbyło się w sierpniu 2017 roku w Łebie. Stowarzyszenie zrzesza obecnie 21 członków zwyczajnych i 4 członków wspierających reprezentujących najlepsze polskie plantacje.

Za najważniejsze cele Stowarzyszenia przyjęliśmy:

  • Dbanie o szeroko pojętą etykę biznesu w naszej branży
  • Ustanowienie wspólnych standardów jakościowych
  • Promocja choinek naturalnych z polskich plantacji
  • Edukacja hurtowników, detalistów i konsumentów w kwestiach ekologii, jakości i przewag polskich choinek naturalnych
  • Wymiana doświadczeń zawodowych i integracja plantatorów
  • Monitoring rynku choinek poprzez badania oraz wymianę informacji ze stowarzyszeniami z 12 innych krajów Europy
  • Lobbing
  • Promocja Członków Stowarzyszenia.

Jesteśmy dumni z przynależności do Stowarzyszenia!

PSPC

Strony