Perfect Green Bliżej Natury
Data dodania: 2019-06-28

Szkolimy się, podglądamy najlepszych i wprowadzamy u nas najlepsze wzorce. Współpraca, jaką podjęliśmy z najlepszymi plantacjami w Europie oraz liczne wizyty i szkolenia, w których uczestniczyliśmy w ramach Europejskiego Stowarzyszenia Plantatorów Choinek zaowocowały tym, że systematycznie zmieniamy nasze metody produkcji i jesteśmy jeszcze bliżej natury. Na plantacji stworzyliśmy różnorodny biologicznie i zrównoważony ekosystem. Na wykoszonych alejkach oraz w kilku zagajnikach rośnie u nas więcej gatunków roślin niż w okolicznych lasach. W tym roku praktycznie wyeliminowaliśmy stosowanie pestycydów. Chwasty systematycznie wykaszamy. Jest to co prawda znacznie bardziej pracochłonne, ale czego się nie robi dla zdrowia i poprawy stanu środowiska... Na fragmencie plantacji przeznaczonym do jesiennych zasadzeń rosną posadzone na własny użytek niczym nie pryskane warzywa, a z uli postawionych między choinkami zbieramy miód. Dbamy zarówno o naszą wspólną planetę jak i o zdrowie naszych Klientów. Więcej można przeczytać na: https://www.choinki.com/#odpowiedzialnosc .

 

Tniemy, pakujemy i wysyłamy w świat...
Data dodania: 2018-12-06

W tym roku dłużej niz zwykle zwlekaliśmy z rozpoczęciem wycinki. Dbamy o to, żeby nasze choinki dotarły do Waszych domów jak najświeższe i w jak najlepszym stanie. Teraz już pracujemy pełną parą i codziennie wysyłamy po 5 - 10 samochodów. Wszyscy klienci, którzy złożyli u nas zamówienia dostaną swoje drzewka na czas. Monitorujemy też rynek detaliczny i hurtowy. Długotrwała tegoroczna susza oraz duża liczba likwidowanych w zachodniej Europie plantacji spowodowała, że być może już za chwilę choinek na rynku zacznie brakować.

Konkurujemy, ale i współpracujemy – wizyta najlepszych plantatorów choinek z całej Europy
Data dodania: 2018-06-27
Summer Meeting CTGCE 2018 - wizyta na plantacji Perfect Green

Nawet w tak tradycyjnym biznesie jak nasz, świat się zmienia. W Perfect Green wiemy to doskonale, dlatego nieustannie pracujemy i doskonalimy się, aby nasze choinki wyznaczały standardy jakości.

We współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Plantatorów Choinek oraz z Europejskim Stowarzyszeniem Plantatorów Choinek w dniu 19 czerwca 2018 roku gościliśmy na naszej plantacji grupę ponad 50 najlepszych plantatorów choinek z 10 krajów Europy oraz z USA. Jesteśmy dumni, że nasza plantacja zebrała bardzo wysokie oceny, a goście z zagranicy przekonali się na własne oczy, że polskie plantacje konkurują z najlepszymi nie tylko ceną, ale przede wszystkim jakością.

Równocześnie gościliśmy grupę kilkunastu plantatorów z Polski oraz firmy produkujące i dostarczające specjalistyczny sprzęt. Taka współpraca zaowocuje dla naszych klientów już w tym sezonie.

Powstało Polskie Stowarzyszenie Plantatorów Choinek
Data dodania: 2018-05-02

Miło nam donieść, że w dniu 18 kwietnia 2018 Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy zarejestrował Polskie Stowarzyszenie Plantatorów Choinek. Zebranie założycielskie odbyło się w sierpniu 2017 roku w Łebie. Stowarzyszenie zrzesza obecnie 21 członków zwyczajnych i 4 członków wspierających reprezentujących najlepsze polskie plantacje.

Za najważniejsze cele Stowarzyszenia przyjęliśmy:

  • Dbanie o szeroko pojętą etykę biznesu w naszej branży
  • Ustanowienie wspólnych standardów jakościowych
  • Promocja choinek naturalnych z polskich plantacji
  • Edukacja hurtowników, detalistów i konsumentów w kwestiach ekologii, jakości i przewag polskich choinek naturalnych
  • Wymiana doświadczeń zawodowych i integracja plantatorów
  • Monitoring rynku choinek poprzez badania oraz wymianę informacji ze stowarzyszeniami z 12 innych krajów Europy
  • Lobbing
  • Promocja Członków Stowarzyszenia.

Jesteśmy dumni z przynależności do Stowarzyszenia!

Wsparliśmy Stowarzyszenie Rozwoju RAZEM z Tychowa
Data dodania: 2017-12-18

W nawale prac związanych z wycinką i wysyłką naszych choinek pamiętaliśmy o dzieciach mieszkających w okolicznych wsiach. Nie chcemy ograniczać się tylko do prostego wsparcia finansowego. Otwierając dzieciom z ubogich popegeerowskich wsi drogę na świat chcemy również pobudzać ducha przedsiębiorczości oraz popierać wszelkie mechanizmy służące budowie na szczeblu lokalnym Społeczeństwa Obywatelskiego. Chcemy, aby w przyszłości dzieci te kształciły się oraz mogły dokonywać samodzielnych ocen i niezależnych od niczyich nacisków wyborów. Wnikliwie analizujemy również to, jak w jaki sposób wykorzystywane jest nasze wsparcie. Dlatego cieszy nas niezmiernie fakt, że znaleźliśmy Godnego Partnera do realizacji naszych idei. Stowarzyszenie Rozwoju RAZEM z Tychowa ze sprzedaży przekazanych przez nas nieodpłatnie 50 choinek zebrało na cele swojej statutowej działalności kwotę aż ponad 4.000 złotych! Cieszy nas również to, że mieszkańcy Tychowa i wielu okolicznych miejscowości zrozumieli szczytny cel akcji i hojnie wsparli cele Stowarzyszenia.
Więcej informacji o akcji oraz o Stowarzyszeniu RAZEM z Tychowa na:  https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2018362061781591&id=1931579500459848
Wszystkim naszym Klientom, Pracownikom oraz Współpracownikom składamy najserdeczniejsze życzenia Wesołych Świąt oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.

Strony