Tniemy, pakujemy i wysyłamy w świat...
Data dodania: 2018-12-06

W tym roku dłużej niz zwykle zwlekaliśmy z rozpoczęciem wycinki. Dbamy o to, żeby nasze choinki dotarły do Waszych domów jak najświeższe i w jak najlepszym stanie. Teraz już pracujemy pełną parą i codziennie wysyłamy po 5 - 10 samochodów. Wszyscy klienci, którzy złożyli u nas zamówienia dostaną swoje drzewka na czas. Monitorujemy też rynek detaliczny i hurtowy. Długotrwała tegoroczna susza oraz duża liczba likwidowanych w zachodniej Europie plantacji spowodowała, że być może już za chwilę choinek na rynku zacznie brakować.

Konkurujemy, ale i współpracujemy – wizyta najlepszych plantatorów choinek z całej Europy
Data dodania: 2018-06-27
Summer Meeting CTGCE 2018 - wizyta na plantacji Perfect Green

Nawet w tak tradycyjnym biznesie jak nasz, świat się zmienia. W Perfect Green wiemy to doskonale, dlatego nieustannie pracujemy i doskonalimy się, aby nasze choinki wyznaczały standardy jakości.

We współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Plantatorów Choinek oraz z Europejskim Stowarzyszeniem Plantatorów Choinek w dniu 19 czerwca 2018 roku gościliśmy na naszej plantacji grupę ponad 50 najlepszych plantatorów choinek z 10 krajów Europy oraz z USA. Jesteśmy dumni, że nasza plantacja zebrała bardzo wysokie oceny, a goście z zagranicy przekonali się na własne oczy, że polskie plantacje konkurują z najlepszymi nie tylko ceną, ale przede wszystkim jakością.

Równocześnie gościliśmy grupę kilkunastu plantatorów z Polski oraz firmy produkujące i dostarczające specjalistyczny sprzęt. Taka współpraca zaowocuje dla naszych klientów już w tym sezonie.

Powstało Polskie Stowarzyszenie Plantatorów Choinek
Data dodania: 2018-05-02

Miło nam donieść, że w dniu 18 kwietnia 2018 Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy zarejestrował Polskie Stowarzyszenie Plantatorów Choinek. Zebranie założycielskie odbyło się w sierpniu 2017 roku w Łebie. Stowarzyszenie zrzesza obecnie 21 członków zwyczajnych i 4 członków wspierających reprezentujących najlepsze polskie plantacje.

Za najważniejsze cele Stowarzyszenia przyjęliśmy:

  • Dbanie o szeroko pojętą etykę biznesu w naszej branży
  • Ustanowienie wspólnych standardów jakościowych
  • Promocja choinek naturalnych z polskich plantacji
  • Edukacja hurtowników, detalistów i konsumentów w kwestiach ekologii, jakości i przewag polskich choinek naturalnych
  • Wymiana doświadczeń zawodowych i integracja plantatorów
  • Monitoring rynku choinek poprzez badania oraz wymianę informacji ze stowarzyszeniami z 12 innych krajów Europy
  • Lobbing
  • Promocja Członków Stowarzyszenia.

Jesteśmy dumni z przynależności do Stowarzyszenia!

Wsparliśmy Stowarzyszenie Rozwoju RAZEM z Tychowa
Data dodania: 2017-12-18

W nawale prac związanych z wycinką i wysyłką naszych choinek pamiętaliśmy o dzieciach mieszkających w okolicznych wsiach. Nie chcemy ograniczać się tylko do prostego wsparcia finansowego. Otwierając dzieciom z ubogich popegeerowskich wsi drogę na świat chcemy również pobudzać ducha przedsiębiorczości oraz popierać wszelkie mechanizmy służące budowie na szczeblu lokalnym Społeczeństwa Obywatelskiego. Chcemy, aby w przyszłości dzieci te kształciły się oraz mogły dokonywać samodzielnych ocen i niezależnych od niczyich nacisków wyborów. Wnikliwie analizujemy również to, jak w jaki sposób wykorzystywane jest nasze wsparcie. Dlatego cieszy nas niezmiernie fakt, że znaleźliśmy Godnego Partnera do realizacji naszych idei. Stowarzyszenie Rozwoju RAZEM z Tychowa ze sprzedaży przekazanych przez nas nieodpłatnie 50 choinek zebrało na cele swojej statutowej działalności kwotę aż ponad 4.000 złotych! Cieszy nas również to, że mieszkańcy Tychowa i wielu okolicznych miejscowości zrozumieli szczytny cel akcji i hojnie wsparli cele Stowarzyszenia.
Więcej informacji o akcji oraz o Stowarzyszeniu RAZEM z Tychowa na:  https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2018362061781591&id=1931579500459848
Wszystkim naszym Klientom, Pracownikom oraz Współpracownikom składamy najserdeczniejsze życzenia Wesołych Świąt oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.

Nowa oferta na rok 2017
Data dodania: 2017-06-13
Plantacja Jodły Kaukaskiej, Słonino, Pomorze Zachodnie

Wiosenne prace pielęgnacyjne już za nami. Drzewka zostały uformowane, nawiezione i rozpoczęły przyrastać. Plantacja jest przygotowana do kolejnego sezonu i w tym tygodniu rozpoczynamy przyjmowanie zamówień.

Zawsze bardzo uważnie wsłuchujemy się w opinie naszych Klientów i po wielu konsultacjach zdecydowaliśmy się na niewielkie zmiany w podziale rozmiarów oferowanych przez nas choinek. W trosce lepsze dopasowanie się do wymagań rynku oraz o czubki wyższych drzewek, w klasach STANDARD oraz ECONOMY do palet będziemy pakować drzewka o wysokości pomiarowej tylko do 280 cm, a nie aż do 300 cm, jak w latach poprzednich. Wyższe niż pomiarowe 280 cm okazy (czyli mierząc do czubka - wyższe niż 300 cm) - będą pakowane luzem.

Bez zmian pozostanie nasza niezmiernie rygorystyczna pięcioklasowa klasyfikacja jakościowa, która zyskała uznanie naszych Odbiorców. Wyniki sprzedaży w sezonie 2016 potwierdziły, że nasze choinki w klasach STANDARD oraz ECONOMY dzięki niezwykle atrakcyjnym cenom oraz jakości nie odbiegającej od tak zwanej "pierwszej klasy" u pośredników i importerów pozwalały naszym Klientom skutecznie walczyć z konkurencją.

Dla tych z Państwa, którzy nie chcą kupować sumarycznie więcej niż 3-4 palety, wartą odnotowania nowością będą specjalnie przygotowane przez nas pakiety drzewek o różnych wysokościach: "STANDARD MIX" oraz "ECONOMY MIX". Liczba drzewek o danej wysokości w palecie jest z góry określona, a każda choinka ma swoją indywidualną etykietę. Skład tych palet został przez nas specjalnie dobrany na podstawie badań do oczekiwań przeciętnego polskiego klienta detalicznego.

Zachęcamy do składania wstępnych zamówień już teraz. Metkowanie drzewek rozpoczniemy od początku sierpnia. Zdecydowanie najlepszy czas na wizytę na naszej plantacji to okres pomiędzy 5 i 24 sierpnia, kiedy spora liczba drzew zostanie już oznaczona i każdy odwiedzający będzie widział dokładnie co może zamówić.

Szczegóły naszej oferty można poznać [TUTAJ] .

Formularz zamówienia dostępny jest [TUTAJ] .

Strony