Plantacja choinek Perfect Green; Słonino 1B

Nasza plantacja jodły kaukaskiej powstała w 2005 roku i jest jedną z większych w Polsce. Znajduje się na Pomorzu Zachodnim we wsi Słonino na terenie gminy Tychowo, w unikalnej nadmorskiej strefie klimatycznej i zajmuje teren o powierzchni około 100 ha. Jesteśmy oddaleni zaledwie o 20 km od Koszalina, 150 km od Szczecina, 200 km od Gdańska, Poznania i Bydgoszczy, 300 km od Berlina oraz 450 km od Warszawy.

Pełny asortyment zapewniamy dzięki corocznym nasadzeniom i systematycznemu powiększaniu obszaru plantacji. Zaufanie odbiorców w Polsce i w wielu innych krajach Europy zawdzięczamy naszej solidności, rygorystycznej klasyfikacji oraz wyjątkowej dbałości o jakość drzewek. Tylko najlepsze z nich uzyskują nasz znak jakości: Perfect Green®.

Nasiona pochodzą z Gruzji. Zbierane są ręcznie ze starych, wyselekcjonowanych drzew na wysokości ponad 20 metrów nad ziemią. Następnie są przewożone do szkółek w Danii. Tam w ciągu 3 lat wyrastają z nich sadzonki. Sprowadzamy je od najlepszych duńskich dostawców i sadzimy na naszej plantacji. W trakcie 8 – 10 letniej uprawy drzewka poddawane są corocznie systematycznym zabiegom pielęgnacyjnym, które wpływają na regularność i smukłość kształtu, gęstość igliwia oraz grubość i kolor igieł. Na naszej plantacji stosujemy naturalne, sprzyjające środowisku metody uprawy oraz stworzyliśmy różnorodny biologicznie i zrównoważony ekosystem. Dzięki wykorzystywaniu kilkudziesięciu różnych maszyn i urządzeń, procesy wycinki, pakowania, załadunku i wysyłki choinek są zmechanizowane i przebiegają niezwykle sprawnie, a samą wycinkę zaczynamy na ogół nie wcześniej niż 20 listopada. Drzewka są wysyłane na bieżąco i nigdy nie czekają na wysyłkę dłużej niż 2-3 dni. Dzięki temu trafiają do Klientów idealnie świeże.

Każdorazowo przed wizytą na naszej plantacji prosimy o wcześniejsze umówienie się.