Świerk pospolity (Picea abies) jest pięknym, pachnącym, zielonym drzewkiem iglastym. Jego drewno ma wiele zastosowań, podczas gdy sama roślina była jeszcze do niedawna najczęściej spotykaną choinką goszczącą w domach podczas Świąt Bożego Narodzenia. W Plantacji Jodły Kaukaskiej „Perfect Green” prowadzimy sprzedaż hurtową świerków pospolitych w korzystnych, pozwalających na uzyskanie godziwej marży, cenach. Nasza oferta jest skierowana do hurtowników i handlowców, którzy zajmują się sprzedażą detaliczną choinek. Zapewniamy różnorodny asortyment, który pozwoli na spełnienie wymagań Państwa klientów i wyróżnienie się na tle konkurencyjnych stoisk. Zapraszamy do poznania szczegółów drzewka i współpracy z naszą firmą. W przypadku pytań lub wątpliwości nieustannie pozostajemy do Państwa dyspozycji.

Świerk pospolity
Świerk pospolity klasy EXTRA z plantacji Perfect Green

Charakterystyka świerka pospolitego

Świerk pospolity to zimozielone, jednopienne drzewo z rodziny sosnowatych (Pinaceae), które należy do jednych z najczęściej i najszerzej występujących drzew iglastych w Europie. Wyróżnia je stożkowata, smukła korona w kolorze czerwono-brązowym lub szaro-brązowym, która początkowo jest gładka, aby wraz z upływem czasu stać się łuskowata. Z wiekiem dolne konary świerka pospolitego zaczynają nieco opadać, natomiast górne pozostają w większej części pionowo. Pień drzewa w naturze osiąga wysokość około 40-50 m, podczas gdy jego średnica może mieć do 1,5 m. Roślina ma krótkie, zaostrzone igły (około 1-3 cm) o kwadratowym przekroju poprzecznym, które układają się na gałęziach równomiernie i utrzymują na nich przez około 5-7 lat. Są pojedyncze, ciemnozielone i błyszczące. Warto pamiętać, że jedną z wad świerków pospolitych są właśnie kłujące i szybko opadające igły. Jednak niektórzy klienci nie wyobrażają sobie Świąt Bożego Narodzenia bez choinki ze świerka pospolitego ze względu na jego piękny i średnio intensywny zapach.

Kwiatostany żeńskie świerka pospolitego są szyszeczkowate i mają czerwono-fioletową barwę. Ich długość wynosi około 2 cm, a one same wyrastają pionowo na końcach pędów. Z kolei męskie kwiatostany to żółtawe, podłużne kotki (długość około 1-1,5 cm). Można zaobserwować je blisko końca pędu. Szyszki nasienne po osiągnięciu dojrzałości mają długość około 10-15 cm. Są gładkie i zwisające, na początku mają zielony kolor, a z czasem stają się jasnobrązowe.

Sprzedaż hurtowa świerków pospolitych w Plantacji Jodły Kaukaskiej „Perfect Green”

Polacy coraz częściej zwracają uwagę na ekologię, w szczególności w trakcie Świąt Bożego Narodzenia, kiedy to sztuczne drzewka są zamieniane na żywe, zielone i pięknie pachnące choinki. Wśród dostępnych w sprzedaży propozycji to właśnie świerk pospolity cieszy się ogromną popularnością, którą zawdzięcza charakterystycznemu zapachowi i proporcjonalnej budowie. Co roku prowadzą Państwo sprzedaż detaliczną choinek? Serdecznie zachęcamy do współpracy z naszą firmą – w Plantacji Jodły Kaukaskiej „Perfect Green” oferujemy hurtowe ilości świerka pospolitego ciętego z własnej plantacji, dostępnego w atrakcyjnych cenach bez ukrytych kosztów.

Znajdujący się w naszej ofercie świerk pospolity jest dostępny w wariancie EXTRA, w dwóch wysokościach: 170-220 i 220-270 cm, pochodzi ze świeżych nasadzeń i ma gęste poszycie. Zamówienia realizujemy już od kilkudziesięciu sztuk, o ile łączne zamówienie na wszystkie choinki opiewa co najmniej na 250 sztuk.

Co więcej, z myślą o wszystkich handlowcach i hurtownikach przygotowaliśmy różnorodny asortyment również innych gatunków choinek, który zapewni maksimum zysku w sprzedaży detalicznej.

Jak wygląda hurtowe zamówienie świerku pospolitego?

Zamówienia na świerk pospolity i inne drzewka dostępne w naszej ofercie przyjmujemy już od czerwca, a w sierpniu rozpoczynamy podpisywanie umów ze wszystkimi handlowcami. Same dostawy są realizowane dopiero od 5 grudnia, aby zapewnić Państwu świeże drzewka, które są wycinane i pakowane chwilę przed wysyłką. W cenie zamówienia hurtowego otrzymują Państwo staranne zabezpieczenie świerków pospolitych na czas transportu, oznakowanie metkami firmowymi oraz wycięcie i spakowanie drzewek w siatkę, a następnie załadowanie ich na palety i na samochód kupującego.

Świerk pospolity z własnej plantacji na terenie Polski

Wielu sprzedawców hurtowych oferuje choinki pochodzące od pośredników, przez co kupujący bardzo często do momentu otrzymania zamówienia nie wiedzą, czy dostarczone drzewka spełnią oczekiwania i ich, i klientów. W Plantacji Jodły Kaukaskiej „Perfect Green” stawiamy na transparentność, dbałość o środowisko i rzetelność, dlatego każdy dostępny w naszym asortymencie świerk pospolity pochodzi z własnej plantacji, zlokalizowanej 200 km od Bydgoszczy i Poznania oraz 450 km od Warszawy. Obszar uprawy choinek obejmuje ponad 100 ha, na których od 2005 r. dbamy o najwyższą jakość sprzedawanych hurtowo drzewek. Zapraszamy Państwa do odwiedzenia plantacji i poznania warunków, w jakich rosną oferowane choinki.