Świerk pospolity (Picea abies) jest pięknym, pachnącym, zielonym drzewkiem iglastym. Jego drewno ma wiele zastosowań, podczas gdy sama roślina była jeszcze do niedawna najczęściej spotykaną choinką goszczącą w domach podczas Świąt Bożego Narodzenia. Na Plantacji Jodły Kaukaskiej Perfect Green prowadzimy sprzedaż hurtową świerków pospolitych w korzystnych, pozwalających na uzyskanie godziwej marży, cenach. Nasza oferta jest skierowana do hurtowników i handlowców, którzy zajmują się sprzedażą detaliczną choinek. Zapewniamy różnorodny asortyment, który pozwoli na spełnienie wymagań Państwa klientów i wyróżnienie się na tle konkurencyjnych stoisk. Zapraszamy do zapoznania się z charakterystyką drzewka i współpracy z naszą firmą. W przypadku pytań lub wątpliwości nieustannie pozostajemy do Państwa dyspozycji.

Świerk pospolity

Charakterystyka świerka pospolitego

Świerk pospolity to zimozielone, jednopienne drzewo z rodziny sosnowatych (Pinaceae), które należy do jednych z najczęściej i najszerzej występujących drzew iglastych w Europie. Wyróżnia je stożkowata, smukła korona w kolorze czerwono-brązowym lub szaro-brązowym, która początkowo jest gładka, aby wraz z upływem czasu stać się łuskowatą. Z wiekiem dolne konary świerka pospolitego zaczynają nieco opadać, natomiast górne pozostają w większej części pionowo. Pień drzewa w naturze osiąga wysokość około 40-50 m, podczas gdy jego średnica może mieć do 1,5 m.

Kwiatostany żeńskie świerka pospolitego są szyszeczkowate i mają czerwono-fioletową barwę. Ich długość wynosi około 2 cm, a one same wyrastają pionowo na końcach pędów. Z kolei męskie kwiatostany to żółtawe, podłużne kotki (długość około 1-1,5 cm). Można zaobserwować je blisko końca pędu. Szyszki nasienne po osiągnięciu dojrzałości mają długość około 10-15 cm. Są gładkie i zwisające, na początku mają zielony kolor, a z czasem stają się jasnobrązowe.

Roślina ma krótkie, zaostrzone igły (około 1-3 cm) o kwadratowym przekroju poprzecznym, które układają się na gałęziach równomiernie i utrzymują na nich przez około 5-7 lat. Są pojedyncze, ciemnozielone i błyszczące. Warto pamiętać, że jedną z wad świerków pospolitych są właśnie kłujące i szybko opadające igły. Jednak wielu Klientów nie wyobraża sobie Świąt Bożego Narodzenia bez choinki ze świerka pospolitego ze względu na jego piękny i średnio intensywny zapach.

Jakie są zalety świerka pospolitego z plantacji?

Świerk pospolity to, mimo konkurencji, wciąż jeden z najpopularniejszych bożonarodzeniowych wyborów. Tradycyjny świerk o intensywnym żywicznym zapachu jest również drzewkiem bardzo dekoracyjnym. Ceniony za regularny pokrój, na tle innych drzewek bożonarodzeniowych wyróżnia się smukłością i ładnymi proporcjami. Zaletą świerku pospolitego jest również jego niska cena – świerk pospolity jest wyborem numer jeden dla wszystkich poszukających choinki w wariancie budżetowym. Dla wielu przystępna cena świerku zrekompensuje fakt, że jest on kłujący i dość szybko gubi igły. Decydując się na zakup świerka pospolitego, wiele osób wybiera choinki w donicach. Jest to wybór ekologiczny z uwagi na to, że po świętach drzewko można zasadzić w ogrodzie.

Sprzedaż hurtowa świerków pospolitych na Plantacji Jodły Kaukaskiej Perfect Green

Ponieważ Polacy przywiązują coraz większą wagę do ekologii, w okresie świątecznym, sztuczne drzewka są chętnie zamieniane na żywe, zielone i pięknie pachnące choinki. Wśród dostępnych w sprzedaży propozycji to właśnie świerk pospolity cieszy się ogromną popularnością, którą zawdzięcza charakterystycznemu zapachowi i proporcjonalnej budowie. Jeśli co roku prowadzą Państwo sprzedaż detaliczną choinek, serdecznie zachęcamy do współpracy z naszą firmą – na Plantacji Jodły Kaukaskiej Perfect Green oferujemy hurtowe ilości świerka pospolitego ciętego z własnej plantacji, dostępnego w atrakcyjnych cenach bez ukrytych kosztów.

Świerk pospolity dostępny w ofercie Perfect Green

Pochodzący z naszych upraw świerk pospolity jest dostępny w wariancie EXTRA, w dwóch wysokościach: 170-220 i 220-270 cm. Pochodzi on ze świeżych nasadzeń i ma gęste poszycie. Zamówienia realizujemy już od kilkudziesięciu sztuk, o ile łączne zamówienie na wszystkie choinki opiewa co najmniej na 250 sztuk. Co więcej, z myślą o wszystkich handlowcach i hurtownikach przygotowaliśmy różnorodny asortyment również innych gatunków choinek - jodły kaukaskiej dostępnej w pięciu klasach jakościowych i świerka srebrnego, który zapewni maksimum zysku w sprzedaży detalicznej.

Jak wygląda hurtowe zamówienie świerku pospolitego?

Zamówienia na świerk pospolity i inne drzewka dostępne w naszej ofercie przyjmujemy już od czerwca, a w sierpniu rozpoczynamy podpisywanie umów ze wszystkimi handlowcami. Same dostawy są realizowane dopiero od 5 grudnia, aby móc zaopatrywać Klientów drzewka o maksymalnej świeżości, które są wycinane i pakowane chwilę przed wysyłką. W cenie zamówienia hurtowego otrzymują Państwo staranne zabezpieczenie świerków pospolitych na czas transportu, oznakowanie metkami firmowymi oraz wycięcie i spakowanie drzewek w siatkę, a następnie załadowanie ich na palety i na samochód kupującego. Naszym Klientom zapewniamy transport i dostawy choinek w Mazowieckiem i na terenie całego kraju.

Dlaczego warto wybrać świerk pospolity z polskiej plantacji?

Wielu sprzedawców hurtowych oferuje choinki pochodzące od pośredników, przez co kupujący bardzo często do momentu otrzymania zamówienia nie wiedzą, czy dostarczone drzewka spełnią oczekiwania i ich, i klientów. W Plantacji Jodły Kaukaskiej Perfect Green stawiamy na transparentność, dbałość o środowisko i rzetelność, dlatego każdy dostępny w naszym asortymencie świerk pospolity pochodzi z własnej plantacji, zlokalizowanej 200 km od Bydgoszczy i Poznania oraz 450 km od Warszawy. Obszar uprawy choinek obejmuje ponad 100 ha, na których od 2005 r. dbamy o najwyższą jakość sprzedawanych hurtowo drzewek. Nasza polityka jakościowa obejmuje również najwyższe standardy obsługi – Klientom zapewniamy przejrzystą klasyfikację jakościową, transport choinek na terenie całej Polski i Europy oraz konkurencyjną ofertę cenową. Zapraszamy Państwa do odwiedzenia plantacji i poznania warunków, w jakich rosną oferowane choinki.