W obliczu bandyckiej napaści Rosji i Białorusi na Ukrainę jesteśmy całym sercem z naszymi drogimi przyjaciółmi z Ukrainy; zarówno z Klientami jak i z Pracownikami. Wytrwajcie w swojej walce jaką toczycie w imieniu i w interesie całego cywilizowanego świata z bezprawiem i barbarzyństem!
Niestety, informujemy naszych cenionych klientów z Federacji Rosyjskiej oraz z Republiki Białorusi, że jesteśmy zmuszeni do wstrzymania przyjmowania od Was w bieżącym roku zamówień eksportowych na nasze choinki. Takie ograniczenie w żaden sposób nie dotyczy naszych Klientów z pozostałych państw leżących na wschód od naszych granic: Litwy, Łotwy, Estonii, Mołdawii, Gruzji i oczywiście z Ukrainy. 
Naszym celem jest zapewnienie radości przeżywania Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku wszystkim naszym Klientom, niezależnie od miejsca zamieszkania, ale jako uczciwi prywatni właściciele naszego małego przedsiębiorstwa nie zamierzamy udawać że nic się nie stało. Uważamy, że istnieją wartości cenniejsze od pieniędzy i nie akceptujemy bandyckich poczyniań panów Putina i Łukaszenki. Z biznesowego punktu widzenia nie chcemy akceptować ryzyka związanego z wydarzeniami o charakterze czysto politycznym. Mamy nadzieję, że po ustaniu wpływu przyczyn politycznych i odesłaniu bandytów tam, gdzie ich miejsce, nasza współpraca z Klientami z terenu Federacji Rosyjskiej oraz Republiki Białorusi zostanie przywrócona.